KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15904076
nr 1590 4076
Torgny Dufwa
(1876-1960), Sverige
Oljemålning, Utsikt mot åkermark. Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 49x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x64 cm
Torgny Dufwa, född 1876, död 1960, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 15 januari 2024
kl 18:17:58
15/1 18:10:49